Majowe święta!

Majowe święta!

1 majaPrzed nami majowe święta:
1 maja świętujemy prawo do pracy i odpoczynku;
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej;
3 maja to święto Konstytucji, która jest najważniejszym dokumentem w państwie. Tego dnia kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Ta uroczystość nawiązuje do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej i uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji, która realizowała część ślubowań króla Jana Kazimierza.

Z tej okazji zapraszamy całą szkolną społeczność do zapoznania się z materiałem filmowym, który wprowadzi nas w celebrację tych świąt i zainspiruje do kształtowania patriotycznych postaw. Filmik został przygotowany i zrealizowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

https://youtu.be/reuMAMZdFC4

K. Kwiatkowska, M. Kluczniok, W. Mazur-Brudny