Dzień Patrona 2021

Dzień Patrona 2021

Uczniowie18 maja nasza szkolna społeczność obchodziła uroczystość: „Dzień Patrona”. W tym roku w nieco innej rzeczywistości, bo podporządkowanej rygorom sanitarnym, związanym z trwającą epidemią. Świętowaliśmy w maseczkach i z nieliczną grupą uczniów. Dla nas wszystkich to był bardzo trudny rok. Co powiedziałby Ojciec Święty, patrząc na nas i te nasze „dziwne czasy”, widząc trudności, z którymi borykamy się na co dzień? Z pewnością miałby dla nas słowa ku pokrzepieniu: Nie ma zła, z którego Bóg nie mógłby wyprowadzić większego dobra i zapewne głośno zawołałby: Nie lękajcie się! Bogu dziękujcie! Ducha nie gaście!
Warto w tym miejscu przypomnieć jeszcze jedno przesłanie św. Jana Pawła II: Bądźcie radośni! W naszej szkole dzień 18 maja 2021 r. z pewnością należał do radosnych dni. Mimo tylu ograniczeń, a nawet mało sprzyjającej pogody, „Święto Patrona” - podczas którego graliśmy i śpiewaliśmy dla św. Jana Pawła II - przeżyliśmy z uśmiechem na twarzy i radością w sercu.
Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie naszej szkoły (częściowo podczas nauczania zdalnego) pod kierunkiem nauczycieli: Katarzyny Kwiatkowskiej, Mireli Kluczniok, Wiktorii Mazur-Brudny, Ewy Skorupy, Jolanty Sprus.
Wszystkich, którzy nie mogli być obecni w szkole w „Dniu Patrona”, zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików, dzięki którym będą mogli poczuć klimat tego wyjątkowego dnia.

Poranek ze św. Janem Pawłem II 

Gramy i śpiewamy dla św. Jana Pawła II

Mirela Kluczniok