Pamiętamy o naszych przodkach

Pamiętamy o naszych przodkach

Pamiętamy o ludziach, którzy tworzyli historię Leszczyn.


Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączają się w akcję sprzątania starego leszczyńskiego cmentarza. To ważne miejsce dla mieszkańców Leszczyn i nie tylko. Tu bowiem pochowani są ludzie, którzy tworzyli historię naszej miejscowości.
W okresie przed świętem zmarłych również uczniowie klasy IIIb zaopatrzeni w znicze i grabie wybrali się na to zabytkowe miejsce spoczynku. W chwili zadumy zatrzymali się nad nekropoliami dawnych leszczyńskich dziedziców, zapalili znicz na mogile pochowanego tu - jeszcze w czasach pruskich - kierownika leszczyńskiej szkoły, a potem wspólnie zabrali się za grabienie liści i porządkowanie tego zabytkowego miejsca. To była nietypowa lekcja. Trzecioklasiści nie tylko poznali historie związane ze starym leszczyńskim cmentarzem, ale również nauczyli się jak dbać o nasze dziedzictwo i chronić to, co ważne dla naszej lokalnej społecznośc i.

Mirela Kluczniok